טיפים שימושיים להרחקת יונים

יונים הן ציפור קדומה אך גם חכמה שמגיעה למרפסות ולחלונות כדי לקנן. היונה כבודה במקומה מונח, אך כאשר היא מגיעה ומתנחלת בפתח החלון או בגג או המרפסת שלנו, היא עלולה להפיץ ריח רע, להותיר לשלשת על אדן החלון, ואפילו להעביר מחלות שפוגעות בילדים בני שש ומטה. לכן כדאי להרחיק את היונים בשיטות שונות. אז כדאי ניתן להרחיק יונים? הכנו עבורכם מספר טיפים שימושיים להרחקת יונים.

  • הרחקת יונים באמצעות דחליל – הדחליל הטוב והישן יכול לסייע לכם להרחיק יונים. מדובר בדחליל שנמכר בכל רשת לכלי גינה, והוא דחליל עשוי פלסטיק כאשר בכל רשת ישנו דחליל מסוג שונה. הדחליל מתאים למרפסות קטנות והוא מפחיד את היונים. היונה שמגיעה ורואה את הדחליל, בדרך כלל נרתעת ממנו ומתרחקת מהמקום. עם זאת לעיתים היונה מבחינה כי מדובר באלמנט מפלסטיק ולאחר זמן מה היא שוב חוזרת ומתנחלת, לכן כדאי לנסות את מזלכם, ולראות כיצד הדחליל עובד.
  • הרחקה באמצעות רשתות – רשתות היא דרך נוספת להרחקת יונים מהחלונות ומהמרפסת. בשיטה זאת אתם קצת חוסמים מעט את המרפסת, אך מצד שני אתם יכולים להפטר מהיונים לצמיתות. באמצעות רישות חלונות המרפסת שלכם, אתם בעצם חוסמים ליונים את הגישה לחלונות המרפסת ולמרפסת עצמה. כיום באמצעות רישות הבניין והמרפסת ניתן להרחיק יונים ואפשר לבצע רישות שכזה על ידי מומחים בתחום.
  • הרחקת יונים בעזרת הדברה אלקטרונית – הדברה אלקטרונית היא דרך הומאנית להרחקת יונים. באמצעות ההדברה מגיע מדביר מומחה בהדברה אלקטרונית והוא משמיע רעשים שמרחיקים את היונים מהמקום. היונים שומעים את הקול האלקטרוני המושמע שאינו נעים להן, והן אינן חוזרות למקום יותר. בכך לא צריך להשתמש בכל מיני שיטות אכזריות כמו דוקרנים, ובכך מרחיקים את היונים.
  • קפיצים להרחקת יונים – באמצעות קפיצים להרחקת יונים ניתן להרחיק יונים וזאת בכך שהיונה לא יכולה לנחות לכם בחלון או במרפסת. הקפיץ בעצם מפריע ליונה לנחות על המרפסת, בעוד שאת שהקפיץ מתקינים בקלות על המרפסת, על אדן החלון או על הגג. הקפיץ היא גם שיטה הומאנית שאינה מזיקה ליונה שבסך הכל מתעופפת לה מהמקום ומחפשת מקום אחר לקנן בו.

אם פלשו לכם יונים למרפסת לחלון או לגג, צרו קשר עם מדביר מקצועי שיוכל להמליץ לכם על השיטה הטובה ביותר להרחקת יונים.

הוסף תגובה