איך מבצעים איטום גג בצורה נכונה

איך מבצעים איטום גג בצורה נכונה

אחת הפעולות החשובות ביותר שיש לבצע לכל מבנה ללא קשר לחומר שממנו הוא עשוי הוא איטום של הגג. מבצעים זאת על מבנים העשויים מבטון, מעץ ומכל חומר אחר.

החשיבות באיטום גגות

איטום גגות זו פעולה טכנית למניעת היווצרות של ריכוזי מים על הגג מסיבות שונות. השלוליות הללו עלולות ליצור בעיות רבות הן על פני הגג והן עלולות לגרום לרטיבות ולהיווצרות עובש בדירות השונות בבניין.

שיטות האיטום השונות

קיימות כמה שיטות לאיטום גגות המבוצעות בהצלחה רבה בישראל. השיטה היעילה ביותר שמתבצעת בדרך כלל רק על גגות של מבנים חדשים היא באמצעות יריעות ביטומניות.
בשיטה זו יש לפרוס את היריעות על פני הגג ולהלחים את היריעות זו לזו על השוליים שלהן. הגימור המאסיבי של פני כל השטח יוצר איטום מוחלט ואפקטיבי במיוחד. השימוש בה לא אפשרי על גגות שיש עליהם ציוד כמו קולטי שמש ומדחסים של מזגנים כיוון שהיריעות לא יכולות לפעול בשטחים שאינם שטוחים לחלוטין.
שיטה נוספת היא איטום גגות באמצעות זפת חמה. שיטה זו מתאימה גם לגגות הישנים כיוון שעוברים על פני כל הגג, כולל בפינות ובמעברים בין קולטי השמש ומורחים בל נקודה זפת חמה עד כיסוי מלא של כל הגג. למחרת מורחים על הזפת שהתייבשה סיד בתוספת דבק או צבע אקרילי והפעולות הללו יוצרות גג אטום ללא דופי למשך שנה שלמה.
בשנים האחרונות החלו לבצע גם איטום גגות באמצעות חומרים אקריליים המותזים על הגגות. זוהי שיטה חדשנית המבוצעת באמצעות חומרים איכותיים במיוחד ולכן היא מוצלחת.

איטום בבתים הבנויים מעץ

עבודת איטום של גגות עץ היא הרבה יותר מורכבת. חשוב לבחור באנשי מקצוע אמינים ומקצועיים היודעים לבצע עבודות איטום על עץ, גם מודעים לשימוש בחומרים הנכונים, גם נוקטים אמצעי זהירות בעת העבודה על הגג כמו קשירה באמצעות רתמות בטיחותיות ומבצעים עבודה מושלמת, איכותית ובטיב מעולה.
כדי ליצור אפקטיביות באיטום גגות מעץ, מבצעים כמה שלבי עבודה. בתחילה סותמים סדקים שנוצרו עם הזמן ומחזקים ברגים שהשתחררו. לאחר מכן מורחים שכבת יסוד מקשרת מבטון קל או חומר בהתזה על גבי העץ. מעל שכבה זו פורסים את היריעות הביטומניות ומלחימים את כל היריעות זו לזו באופן מהודק על גבי השוליים. שילוב מוצלח של שני הגורמים הללו יוצר גגות אטומים ובידוד תרמי לפרק זמן ארוך.
האיטום מגן על העץ הטבעי וכך הוא נשאר יציב, לא מתפורר ולא מתפרק במשך שנים רבות .
האיטום עוזר ביצירת שכבת בידוד של העץ דבר המשליך על החדרים בבית, החדרים קרירים ונעימים ואין בהם דרגות חום יוצאות דופן שאינן מאפשרות לחיות בהם, ללא מזגן או מאוורר.
המטרה היא למנוע חדירת מים דרך החיבורים, ההברגות, קורות העץ ונקודות החיבור בין קורות האורך לקורות הרוחב.

הוסף תגובה