החלטתם להחליף את דלתות ארונות המטבח? אולי יותר שווה לכם להתקין מטבח חדש?

עיצוב מטבחים – כאשר המטבח מגיע לשלב שבו עולה על הפרק להחליפו, ישנה התלבטות האם להחליף את החזיתות בלבד או את המטבח כולו. חזיתות הארונות הן למעשה הדלתות עצמן, והן המראה של המטבח כולו – יש להן השפעה ניכרת על מה שמהטבח משדר.

אחד האלמנטים המרכזיים והחשובים של מראה הבית הוא המטבח. אין ספק כי המטבח מהווה חלק חשוב ומשמעותי המפגיש בין בני המשפחה בזמן ארוחות, הוא זה שמעניק את האווירה הביתי עם הבישולים והמאכלים הביתיים, ופעמים רבות נדמה, שהמטבח הוא למעשה הלב הפועם של הבית כולו על שלל חדריו בנוסף, במהלך השנים חל מהפך גדול בחשיבותו של המטבח כחלק מרכזי בעיצוב הבית. המטבח הוא למעשה חלל שמנוצל בעיקר לצרכים פונקציונליים: בישול, שטיפת כלים, אחסון כלים. לכן, בעבר לרוב חדרי המטבח היו חדרים קטנים במיוחד ולא קשורים כלל למראה או לעיצוב אסתטי, המטבח באותן שנים היה לרוב נסתר ומופרד באמצעות דלת. ואולם, עם השנים  כשפרצה תחושת המרחב הפתוח והחללים הגדולים כטרנד עיצובי מרכזי בעולם המודרני, גם חדר המטבח נפתח לאט ובהדרגה. כיום במקום להיות חלל נסתר ואחורי הפך המטבח למרכז הפועם של הבית כולו. עד כדי כך שברוב תוכניות הבתים החדשים שנבנים בעשרות השנים האחרונות המטבח הוא למעשה חלק ממשולש עיצובי המרכזי יחד עם הסלון.
אם הגעתם למסקנה כי מבחינת העלות יותר שווה לכם להחליף את המטבח הקיים בחדש, דעו כי אתם חייבים להשקיע בחירה של צוות מקצועי בתהליך התקנת מטבחים היא מפני שאתם לא יודעים איך לבצע את העבודה. לפיכך, אם אתם מוכנים לתת לשיפוץ ואתם יודעים אלו סוגים של מטבחים יכולים להיות מעניינים מבחינתכם, הגיע הזמן ללמוד קצת יותר על תהליך ההתקנה של המטבח החדש ועל כל המשימות של אנשי המקצוע צריכים לבצע על מנת לעזור לכם לקבל את חווית המטבח שלכם. ולכן, כאשר מחליטים על תהליך שיפוץ המטבח שלנו על מנת להגיע לחזות משופרת ומשודרגת של שינוי ושדרוג- זה חייב להיעשות רק לאחר תכנון מוקפד ובחירת חברה ותיקה מתחום המטבחים ברחובות. עיצוב או שיפוץ מטבח זה עשוי להיות מעט שונה משאר חדרי הבית, משום שהוא מרכז הבית הדורש עבודה רבה ומורכבת עם מערכת אינסטלציה וביוב, עם חיפויי קיר באיכות טובה במיוחד וכמובן עם אלמנט של שיש וקרמיקה.
 

הוסף תגובה