10 טיפים לעיצוב גינות בשילוב אבנים טבעיות

10 טיפים לעיצוב גינות בשילוב אבנים טבעיות

אבנים טבעיות משתלבות מעולה עם כל סגנון עיצוב גינות שתבחרו בו. הן מהוות תוספת נהדרת בנוף הכולל צמחייה, ריצוף, אלמנטים של מים ותאורה ועוד. אבנים טבעיות עשויות מחומרי הגלם החסכוניים והאטרקטיביים ביותר לעיצוב גינות; הן נמכרות במחירים המתאימים לכל כיס והן אינן דורשות טיפול מיוחד פרט לפעולות קטנות הנעשות לשם שמירה על המראה הדקורטיבי שלהן.

 

 1. שביל מעוצב עם חלוקי נחל
  חלוקי נחל הן לא אבנים המתאימות למדרך, אך הן תוספת דקורטיבית מעניינת לשבילים. את חלוקי הנחל אפשר לפזר בין אבני המדרך, למלא את המרווחים בין מרצפות בחלוקי נחל קטנים, או לשלב אותם לאורך שולי השביל.
   
 2. פינות ישיבה
  קיימות מספר דרכים לעצב את משטח פינת הישיבה בגינה, מגוונות ומרהיבות החל משימוש בגרנוליט (אבנים קטנות מעורבבות עם מלט), ועד למרצפות גרניט מלוטשות. כדאי לבחור את סוג האבנים ולהתקין אותן בהתאם לאופי פינת הישיבה שאתם רוצים לעשות. אפשר לבחור מראש בין משטח ישיבה מחוספס או חלק, אבנים פראיות או מעובדות וכך לעצב פינת ישיבה מקסימה מאבנים טבעיות בהתאם לטעמכם האישי.
   
 3. עציצים וכדים מאבן
  כלים מעוצבים במגוון סגנונות וטקסטורות שונות. חלק מהפריטים אחידים וחלק צבעוניים; חלק מבריקים בעוד אחרים מחוספסים; ניתן למצוא עציצים וכדים מאבן מכל הגדלים, החל בעציצי אבן קטנטנים שמעטרים אזורי גינה שונים וכלה בעציצים המכילי עצים גדולים. הם משמשים רקע נפלא לסוגי צמחייה מגוונים.
   
 4. קערות חרס ואבן
  בעיצובן המקורי קערות שימשו ככלי בית. בימים אלו הן משמשות כאלמנט דקורטיבי המעניק מראה ייחודי לגינה. קערות אלו מתאימות במיוחד לשתילת מטפסים, פרחים חד-שנתיים וקקטוסים. כמו כן אפשר לשלב אותן עם מזרקות מים מקסימות.
   
 5. טרסות ומסלעות מאבנים טבעיות
  בניית מדרגות אבן בגינה משנה אווירה ומגוונת לחלוטין את הנוף. אפשר לשלב בטרסות ומסלעות שיחים, פרחים, דשא וצמחייה מגוונת. אפשר לחסוך במים באמצעות שימוש במערכת טפטפות או בחירה בצמחייה שאינה דורשת השקייה מרובה.
   
 6. בריכה או מפל סלעים
  בהמשך לבניית מסלעות בגינה, בניית בריכה או מפל גינה מסלעים דורשת בדרך כלל עבודה מקצועית הכוללת את התקנת הבריכה ומערכות התמיכה (חשמל וסירקולציה) אך התוצאה מרהיבה, במיוחד אם משלבים בבריכת האבן דגים או אלמנטים של צמחיית מים וגדה; כשמתאפשר, אפשר להוסיף גם תאורה תת-מימית.
   
 7. פסיפסים
  את הפסיפס אפשר לבנות מאבנים, חצץ וחלוקי נחל צבעוניים במגוון צורות וסגנונות. על מנת לשמור על העיצוב הקבוע של העיטור – משקיעים את האבנים בבטון, כך יוצרים פסיפס מרהיב ועמיד. בצורה זו אפשר לעצב צורות אבסטרקטיות, גיאומטריות או נושאים שונים, וכמובן לעטר באופן מושך את עין כיכרות קטנות ושבילי גינה.
   
 8. פסלי אבן
  תוספת מרשימה לעיצוב גינות. אפשר לעטר את שטח הגינה במגוון סוגי פסלים, החל מפסלי אבן בסגנון קלאסי ועד לעיצוב מודרני ואבסטרקטי. אפשר להדגיש את ייחוד הפסל באמצעות אבנים קטנות, חלוקי נחל, אלמנטים של מים, צמחייה ועוד.
   
 9. ספסלי אבן
  נוח מאוד להתקין ספסל מאבנים טבעיות כיוון שאפשר להניח אותן ללא צורך בהדבקה, הברגה או פעולת התקנה נוספת כלשהי. ספסלי אבן כבדים ומסיביים יותר מרהיטי גינה מעץ או מפלסטיק אך הם מוסיפים אווירה נפלאה לפינות החמד והישיבה בגינה.
   
 10. אדניות
  אדניות אבן מגיעות במגוון גדלים והן מתאימות לשתילת פרחים חד-שנתיים או צמחי תבלין. ישתלבו מעולה בכל מקום שתבחרו בגינה.

   

הוסף תגובה