2 יתרונות בגידול הידרופוני

בשל הנוחות הרבה של גידול הידרופוני רבים בוחרים לגדל ירקות וצמחים בעצם בכל מקום בבית במשרד ואפילו בחדר הילדים. יש רק צורך לרכוש ערכת גידול מתאימה סופח לחות ונורות לד לגידול.

חשוב להבין ולהכיר את תחום הידרופוניקה לפני שיש בו דריסת רגל זהו תחום שנראה לרבים נוצץ במיוחד אך כאשר מיישמים את הלימודים התאורטיים הלכה למעשה רואים כי מדובר בכלל על נושא מורכב.
 יחד עם זאת רבים מוצאים יתרונות רבים במיוחד בהידרופוניקה. במאמר זה תכירו את שני היתרונות הבאים בגידול הידרופוני יתרונות אלו יגרמו לרבים לעזוב את שיטת הגידול האחרות ולעבור לגידולך זה שיש לו יתרונות רבים כאמור.
ללא צורך באדמה
לא רבים יודעים כי גידול הידרופוני ותורת הידרפוניקה בכלל נוסדה על עיקרון השמירה על כדור הארץ ושמירכה על החי והצומח. רבים גילו את העובדה כי על מנת לגדל צמחים בשיטות הרגילות יש צורך בשטח אדמה רב על מנת למצוא את שטח האדמה הזה יש צורך לכרות את היערות.
היתרון הראשון בשיטה זו היא העובדה שאין צורך באדמה גידול צמחים וירקות באדמה גם עולים יקר מאד וגם בנוסף לכך גם הגידול באדמה עצמה עולה יקר. יש צורך לדשן את האדמה וחומרי הדישון עולים כסף רב. גידול ללא אדמה ממחזר את חומרי הדשן ואין צורך לדשן ולנקות האדמה בכל יום זהו כאמור היתרון הראשון בנושא זה.
מחזור של המים
יתרון בולט נוסף של גידול הידרופוני לעומת גידול בשיטות הרגילות על ידי אדמה למשל. הוא עניין מחזור המים רבים מומחי הידרפוניקה מעידים כי רבים מהמגדלים בשיטות הרגילות בוחרים בשיטת גידול זו על מנת לצמצם בהוצאות.
יש צורך לקנות בהוצאה חד פעמית נורות לד לגידול וסופח לחות ואילו בשיטות השקיה רגילות  יש צורך בשימוש במים רבים ובכך ההוצאות על המים גדלות.
 גידול הידרופוני מתבצעי במערכת מסוימת כל המים נמצאים בתוך המערכת וניתן לעשות בהם שימוש במספר פעמים ואין צורך לבצע תחלופה בכל יום דבר הגורם לרבים המעוניינים לחסוך בהוצאות הגידול.
 

הוסף תגובה