2 סוגי צמחים שמתאימים לגידול הידרופוני

אחד היתרונות הגדולים של מערכות הידרופוניות שמומחי הידרופוניקה מציגים כיתרון הגדול ביותר של שיטה זו היא שהיא מייתרת את השימוש באדמה.

 יש לכך מספר יתרונות רבים ההופכים את גידול הידרופוני לגידול משתלם במיוחד. יחד עם זאת חשוב להבין כי גידול הידרופוני דורש ידע רב שאין בהכרח בשיטות גידול אחרות.
ורכישת מוצרים מיוחדים כמו למשל נורות לד לגידול וסופח לחות האחראים על איכות הצמחים. יחד עם זאת לא כל הצמחים מתאימים לגידול הידרופוני ולכן חשוב להכיר את סוגי הצמחים שמתאימים לגידול זה..
שני סוגי גידולים שמתאימים לגידול בשיטה זו
פירות
ישנם עצי פרי רבים המתאימים לגידול בשיטה זו. ניתן גם לשלב גידול מסורתי בקרקע ילד עם גידול הידרופוני המטרה של גידול הידרופוני שהוא בעצם גידול בחממה ששותלים את השתילים במיכל עם מיום ומחכים עד שהם יגדלו  ושותלים אותם באדמה בשיטה המסורתית שומרים על צמח איכותי ונקי.
פירות אידאלים לגידול בשיטה זו הם פפאיה פטל ואפילו תותים שהם פירות שידועים בנגיעות שלהם לחרקים וגידול בשיטה זו מהווה יתרון עצום כך ניתן לשלוט על גידול ללא חרקים.
עשבי תיבול
אחד מקבוצת הגידול שגידול הידרופוני הוא טוב לו במיוחד הם קבוצת עשבי התיבול אחד מעשבי התיבול היא העירית ניתן לגדל מספר רב של שתילי עירית בכמות גדולה במיוחד על שטח מצומצם . עוד עשב תיבול שגידול הידרופוני עושה לו טוב הוא הבזיליקום.
 מומחי הידרופוניקה מעידים כי בזיליקום שגודל בשיטה ההידרופונית טעים יותר מזה שגודל בשיטה הרגילה. אם אתם חדשים בגידול הידרופוני. כדאי לכם להתחיל לגדל דווקא בעשבי תיבול אך לא דווקא במרשה משום שהיא זקוקה לסביבה יבשה שהגידול ההידרופוני אינו יכול לספק בזיליקום עירית נענע חסה ועוד אלו מעשבי תיבול מצוינים לגידול בחממה.
סופח לחות –  החממה שומרת עליהם מפני מזיקים שונים כמו כן גם נורות לד לגידול וסופח לחות עוזרים בכעך ומאפשר סביבה תומכת ואיכותית לגידול זה לכן רכישה של סופח לחות וכן של נורות לד לגידול חשובה במיוחד לבריאות הירק.

 

הוסף תגובה