5 טיפים שיהפכו את החיים בבית המשותף להרמוניים

5 טיפים שיהפכו את החיים בבית המשותף להרמוניים

המגורים בבית משותף לא פעם דורשים מאתנו להתמודד עם אתגרים. אבל אם תקבעו כמה כללים קבועים מראש ותתקשרו עם הדיירים האחרים באופן גלוי וקבוע, החיים המשותפים יכולים להפוך לחוויה מתגמלת להפליא.

שוויון זכויות

בין אם אתם מתגוררים בדירה גדולה יותר ובין אם בקטנה יותר, כולכם שווים ולכל אחד יש אותן הזכויות בבית המשותף. קל וחומר את אותן החובות. זה אומר שכולם אחראים באותה המידה לשלם את חלקם לוועד הבית לטובת הבניין. עם זאת אם ישנן הוצאות מיוחדות הן צריכות לכלול את הסכמת הרוב.

חברת ניהול

שירותיה של חברת ניהול בתים יכולה להוריד את עול ניהול הבניין מדיירים מתנדבים. היעזרו בחברת הניהול כדי להגדיר הגדרות וכללים כמו אמצעי תשלום, רמת מעורבות, אחריות לסביבה וכן הלאה. חברת ניהול תדאג גם לתשלומים לספקי שירותים שונים ותבצע את פעולות רבות שיתרמו לרווחת הדיירים והבניין.

ניקיון

זהו אחד הנושאים החשובים בבניינים משותפים ולא תמיד כולם רואים עין בעין: חשוב להבין שלאנשים שונים יש ציפיות שונות בנוגע לניקיון, לרבות מה נקי ומה לא, שיש אנשים שרגילים שמנקים אחריהם, כמו שישנם אנשים שמסוגלים להתמודד עם בלגן יותר טוב. כדי לפתור את סוגיית הניקיון: שמרו את הבלגן לדירה הפרטית שלכם, נקו אחרי עצמכם והילדים במרחבים המשותפים ושיקלו להשתמש בכספי הוועד כדי לארגן ניקיון מקצועי.

רכוש משותף

המשמעות של מגורים בבית משותף דורשת מכם לכבד לא רק את הדיירים האחרים אלא גם את הרכוש המשותף. יותר מכך עליכם לכבד את הרכוש הפרטי שלהם. אז נסו להיות מתחשבים ככל האפשר ואל תגעו במה שלא שייך לכם. בנוסף שמרו על הרכוש של כלל הדיירים כמו למשל הגינה בבניין, הריהוט בלובי או המעלית.

שטחים ציבוריים ורעש

תתפלאו עד כמה הרעש נשמע למרחקים. במיוחד אם אתם גרים בקומות הגבוהות של הבניין. שימוש לב לכמות הרעש שאתם מפיקים וקחו בחשבון שיכול מאוד להיות שישנם אנשים שעובדים או ישנים בדיוק בשעה הזאת ומאוד רגישים לרעש שאתם מייצרים. כמו כן אם אתם מתכננים אירוע רב משתתפים בבית, מומלץ שתעדכנו בכך את דיירי הבניין שלכם.
לסיכום ככל שתגלו יותר התחשבות, תקבעו כללים מוגדרים ותתקשרו בצורה מכבדת כך החיים שלכם בבית המשותף יהיו טובים יותר. זאת לצד שכירת שירותיה של חברת ניהול ואחזקת בתים שתדאג לשימור ותפעול הבניין.

הוסף תגובה